„Toruńskie Bielawy śpiewają dla Ciebie, Polsko”

teksty  Osiedlowy Dom Kultury Bielawy działający przy parafii p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu, z okazji setnej rocznicy „Cudu na Wisłą”, zaprasza 15 sierpnia na godzinę 11:00 wszystkich mieszkańców Bielaw, Torunia i okolic na wspólne śpiewanie hymnu Polski i pieśni patriotycznych przed świątynią przy ul. Szczecińskiej 38. Prosimy o przyniesie biało-czerwonych flag, chorągiewek lub innych patriotycznych symboli. Śpiewać będziemy a capella, żeby nie zagłuszyć radosnego śpiewu dla naszej Ojczyzny. Zaśpiewamy: Mazurka Dąbrowskiego, Rotę, Zwycięży Orzeł Biały, Pierwszą Brygadę, Białe Róże, O mój rozmarynie, Rozkwitały pąki białych róż, Przybyli ułani pod okienko, Hej! Hej ułani!, Piechota, Boże coś Polskę. Osoby chętne do intonowania i prowadzenia pieśni są proszone o kontakt z domem kultury, w dni powszednie o godzinie 17:00 lub z akolitą panem Wojtkiem. ODK zaprasza również 10 sierpnia na godzinę 18:00 na warsztaty w domu kultury, gdzie będziemy przygotowywali różne emblematy patriotyczne. Plac przed świątynią z pomnikiem św. Jana Pawła II jest bardzo duży, co umożliwia zachowanie odległości – zalecanych sanitarnie. W przypadku opadów deszczu wspólny śpiew odbędzie się w kościele, gdzie obowiązuje zakrywanie maseczkami ust i nosów.