Mażoretki 💙💙💙 PROŚBA

Toruń, dnia 23.02.2018 r.

Osiedlowy Dom Kultury Bielawy

Ul. Szczecińska

87-100 Toruń

tel. kontaktowy

 

Szanowni Państwo!

Dnia 01.06.2016 roku w naszym Osiedlowym Domu Kultury powstał zespół taneczny Mażoretek o nazwie FUN. Słowo majorette (z francuskiego) oznacza majorki czyli młode dziewczyny ubrane w paradne stroje zawierające elementy umundurowania galowego różnych służb i formacji. Obecnie nasz zespół liczy 12 dziewcząt. Są to uczennice szkoły podstawowej w wieku od 7 do 11 lat. Ich trenerem jest osoba, która 20 lat temu pokochała ten taniec. Zaczynała jako członek zespołu teraz jako trener pragnie propagować taniec mażoretkowy wśród młodzieży. Chcąc doskonalić i rozwijać swoją pasję również uczestniczy w kursach i warsztatach.

Nasz taniec to praca z pałeczką marszową tzw. batonem lub z pomponami. Raz w tygodniu dziewczęta spotykają się na 90 minutowych zajęciach szlifując swoją formę. Grupa chętnie uczestniczy w  różnych warsztatach dzięki czemu doskonali swoje umiejętności.

Nasze dziewczęta biorą udział w różnych konkursach i pokazach. Występowały w Szkolnym Konkursie Talentów gdzie spotkały sie z ogromnym zainteresowaniem i zdobyły jedno z wyróżnień. Biorąc udział w Konfrontacjach Mażoretek w Chełmnie  zdobyły odpowiednio 1 (juniorki mini formacja) i 2 miejsce (kadetki). Swoją obecnością uświetniły także Osiedlowy Festyn Parafialny.

Chcąc się rozwijać zespól planuje w kwietniu 2018 r. wziąć udział w Estradzie Eliminacyjnej do Mistrzostw Polski. Jednak aby moc wystąpić i walczyć o najwyższe trofea zespół musi posiadać odpowiedni strój paradny. Niestety jest to dość duży wydatek.

W związku z powyższym zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o wsparcie finansowe na zakup strojów. W zamian za wsparcie zapewniamy zamieszczenie logo Państwa Firmy na strojach dziewczyn. Wsparcie finansowe będzie służyć promocji wizerunku Państwa Firmy.

Uzyskana pomoc od Państwa pomoże w realizowaniu ambitnych celów naszych dzielnych dziewczyn.

Dziękujemy za poświęcony czas na przeczytanie tego pisma.